Title: За блога DATE: 2012-03-31 09:21:47 TAGS: Blogroll,Начин и култура на хранене,Основни теми CONTENT: Разделно хранене и съвместимост и несъвместимост на храните Здравейте! По образование съм слаботоков инженер. Харесвам много оперна музика, влюбен съм във водата и практикувам подводни спортове и плуване, карам много колело и обичам планината. Живея в град София. На 61 години съм. Започнах да се интересувам от теориите за разделното хранене, за соколечението и за гладолечението едва след като закъсах със здравето. И след много безрезултатни опити да търся помощ от лекарите.А крайните резултати, които ме изненадаха много,  възбудиха интереса ми...и надеждата в мен! За пръв път се запознах с теориите за разделното хранене и за соколечението и гладолечението в началото на седемдесетте години на миналия век. Въпреки че със съпругата ми бяхме на двадесет и няколко години започнахме да получаваме жлъчни кризи с много силни спазми и болки. Потърсихме тогава помощ от различни лекари. Заговори се за влошаване, за необходимост от операции на жлъчките и на двама ни. В продължение на цели две дълги години преминахме безрезултатно през всевъзможни медицински терапии и изпихме купища хапове. За кратко при някои нови лекарства имаше кратки подобрения,но винаги след това нещата се влошаваха още и още. И тогава, като във приказките, се случи чудото. Колежка на съпругата ми й дала да прегледаме фотокопия на няколко книги на английски език, които могли да ни помогнат. Те се оказаха книги на д-р Уилям Хауард Хей, на д-р Хърбърт Шелтън и на д-р Поуб и д-р Уокър - книги за това как да се храним правилно и здравословно и как да си помагаме със соколечение и гладолечение. По онова време такава литература беше забранена в България. Прочетохме ги и започнахме със соколечение и гладолечение. В началото не направихме почти нищо по въпроса с храненето, тъй като след първия прочит чувствата, които ме обзеха, когато прочетох следното изречение "Диетата "Хей" не "лекува", а оставя организмът сам да се изцери"  бяха...почуда и неверие. И въпреки това след един месец кризите и на двамата изчезнаха, а след още един изчезнаха и болките. И светът отново стана по-хубав и за двама ни. Ние продължихме със соковете, добавихме по 36 часа всяка седмица без храна - само на вода и пресни сокове - и по четири дни в годината на пълен глад. След една година резултатите бяха...УАУ! А като страничен ефект...изчезнаха всички тлъстини по тялото ми и теглото ми се установи около 85-88 килограма. А от коремчето не остана и следа! Но продължихме да се храним по стария начин! И резултатът не закъсня. Преди седем години отново закъсах жестоко /но не беше жлъчката/ - болки, силни кръвотечения, и то непрестанно. И без да си взема поука от предишния случай пак потърсих по инерция лекарите - беше най-лесно. Поставиха ми диагнози, определиха състоянието ми като тежко /като че ли не го виждах и аз самият/ и на края решиха, че е необходимо да се направят няколко операции, като вероятността от рецидиви била много голяма и т.н.  и  т.н. Просто не знаех какво да правя. В такива моменти, когато се чувстваш безпомощен и безсилен , те обзема отчаяние и безнадеждност. И пак се случи чудо! Моя приятелка от Париж, която беше в течение на неволите ми, ме записа , без да ми каже, за прием в една клиника в Швейцария, клиника,  практикуваща  нетрадиционна медицина. Още на първата ми среща с тамошните лекари те ми казаха да забравя всичко, което ми е било правено или казвано до сега. За да се захванат с мен те поставиха едно единствено условие: пет дни да правя само това, което те ми казват, да ям само това, което те ми определят и по време, определено от тях. И чудото стана. Само след пет дни състоянието ми се подобри до толкова, че всички ужаси, болки и кошмари, преживяни от мен през последната година, ми се струваха нереални - като че ли се бяха се случили на друг човек. И най-странното за мен бе, че няколко други здравни проблема отшумяха в същото време - изведнъж установих, че ги няма вече. Когато си тръгвах лекуващият доктор ми каза: "До тук e О.К., но ако искате това да продължи  и в бъдеще, трябва да спазвате три правила. Първо - да не смесвате несъвместими храни на едно хранене, т.е. да се храните разделно; второ - да вкарате разтоварващ ден всяка седмица; и трето - да пиете сокове и да приемате овесени и/или пшеничени трици всеки ден."  И ми даде няколко заглавията на книги, които да прочета. От тогава светът придоби за мен цвят и светлина. Беше като да си се преродил!!! И ако Вие, които посетите този блог, имате мнение по тези въпроси, знаете нещо от собствен опит, чели сте нещо интересно за това или просто имате някакъв здравен проблем, пишете. Маже би ще успеем да си помогнем ние сами!?! Аз ще направя опит да систематизирам и обобщя наученото от мен, както от собствен " горчив "опит, така и от прочетеното от мен по тези въпроси.Ще предложа на Вашето внимание някои препоръки и рецепти, които дадоха резултат при мен. Първата статия ще бъде посветена на това какво е разделното хранене и някои негови основни принципи.